Invited groups |
2013California CIF NS XC Finals - Northern Section 2013 Results - California CIF NS XC Finals - Northern Section
Published by
Northern Section CIF Championships
West Valley HS - Cottonwood, CA
November 14, 2013
Mens 3 Mile Varsity
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Clayton Bunn 12 Yreka 15:56.21
2 Matt Jochim 11 Yreka 16:10.59
3 Damon Young 12 Durham 16:16.66
4 Landon Woollard 12 Shasta 16:17.11
5 Ben Harper 10 Trinity 16:18.98
6 Rogelio Silva 12 Corning 16:37.23
7 David Neill 12 Yreka 16:42.80
8 Austin Murch 12 Central Valley 16:44.32
9 Jacob Graber 11 Chico 16:50.82
10 Josh Bland 12 Shasta 16:57.97
11 Donald Leedy 10 West Valley 17:00.92
12 Justin Mcglone 12 Paradise 17:06.11
13 Cody Griffith 12 Yreka 17:08.31
14 Andris Molina 12 Chico 17:10.40
15 Jeff Foreman 12 West Valley 17:14.48
16 Adrian Gomez-Mora 12 Chico 17:14.94
17 Riley Davis 11 Shasta 17:15.26
18 Benton Miller 11 Chico 17:18.78
19 Jacob Hill 11 Yreka 17:20.97
20 Liam Monninger 10 Chico 17:25.41
21 Gabe Cheek 10 West Valley 17:26.61
22 Durante Rodriguez 12 Corning 17:26.98
23 Zach Baldwin 10 West Valley 17:29.18
24 Eduardo Blancas 10 Corning 17:31.51
25 Nathan Schillen 12 Shasta 17:32.14
26 Noah Bland 9 Shasta 17:33.21
27 Brenden Berry 11 Yreka 17:36.21
28 Andrew Skoy 9 Shasta 17:39.27
29 Sam Grafe 10 Shasta 17:40.30
30 Tyler Younkers 11 University Prep 17:49.30
31 Dj Muller 12 Oroville 17:50.59
32 Michael Martin 9 Etna 17:52.06
33 Storm Oliver 11 Yreka 17:54.04
34 Ryan Corless 11 Foothill (Palo Cedro) 17:55.21
35 Matt Hatter 11 University Prep 17:55.69
36 Michael Cramer 9 University Prep 17:56.14
37 Joey Belknap 12 Redding Christian 17:56.53
38 Spencer Ward 12 Central Valley 18:03.79
39 Tyler Caseltine 12 Enterprise 18:04.30
40 Alec Bell 11 Sutter 18:05.22
41 Luke Lundberg 12 Oroville 18:06.53
42 Shayne Morrissey 10 Pleasant Valley 18:10.17
43 Aza Bravo 12 Red Bluff 18:11.70
44 Liam Hays 11 Chico 18:14.54
45 Kevin Williams 11 Yreka 18:20.13
46 Max Valdez 10 Colusa 18:22.63
47 Christian Williams 9 Central Valley 18:23.20
48 Felipe Granados 12 Colusa 18:23.91
49 Martin Hernandez 11 Red Bluff 18:24.57
50 Tyler Eck 11 Sutter 18:26.24
51 Frank Medina 11 Anderson 18:26.64
52 Brent Hunter 10 Shasta 18:27.03
53 Max Bakes 12 Yreka 18:27.51
54 Nathan Lervold 9 University Prep 18:28.45
55 Tyler Larsen 12 Yreka 18:29.21
56 Forrest Moore 9 University Prep 18:31.67
57 Matt Ward 11 Yreka 18:32.68
58 Chris Meeder 9 West Valley 18:34.36
59 Trevor Bischel 11 Durham 18:34.98
60 Seth Garrison 11 Foothill (Palo Cedro) 18:35.64
61 Erich Bucher 12 Foothill (Palo Cedro) 18:36.62
62 Erik Rios 11 Corning 18:37.28
63 Miguel Rios 12 Corning 18:38.80
64 Chris Prielipp 11 Enterprise 18:39.36
65 Ruben Orozco 9 Modoc 18:39.82
66 Victor Rivera 11 Oroville 18:40.30
67 Harrison Jones 12 Foothill (Palo Cedro) 18:42.78
68 Ben Eckert 11 Mt Shasta 18:44.52
69 Joel Aguilar 10 Corning 18:46.01
70 Jacob Alvarez 12 Yreka 18:46.38
71 Liam Twight 11 Anderson 18:51.16
72 Zach Mcghee 12 University Prep 18:53.60
73 Sean White 12 Red Bluff 18:55.89
74 Eddy Schilling 11 Paradise 18:56.56
75 Tony Hubbell 11 Pleasant Valley 18:57.00
76 Christian Marzan 11 Colusa 19:02.40
77 Henry Larkin 10 Hamilton City 19:06.71
78 Francisco Gonzalez 11 Corning 19:07.43
79 Walt Askea 10 Durham 19:10.30
80 Sean Hughes 12 Mt Shasta 19:12.48
81 Luke Clements 10 University Prep 19:13.93
82 Zachary Vaillancourt 10 Colusa 19:17.70
83 Morgan Bahen 10 Etna 19:20.20
84 Nico Lupacchino 10 Yreka 19:20.76
85 Nikhil Davuluri 11 Shasta 19:24.57
86 Trevor Bustamante 12 Pleasant Valley 19:27.57
87 Kendrick Aragon 11 Central Valley 19:31.40
88 Nick Mccaslin 12 West Valley 19:31.78
89 Jesse Ramirez 12 Lassen 19:33.31
90 Travis Torborg 10 Central Valley 19:38.80
91 Masen Becerril 10 Pleasant Valley 19:41.36
92 Taylor O'Brien 11 Pleasant Valley 19:42.00
93 Karl Parks 11 Red Bluff 19:45.62
94 Cody Collosi 12 Sutter 19:48.41
95 Alan Iniguez 11 Colusa 19:49.61
96 Salvador Valencia 10 Colusa 19:51.46
97 Mike Bratton 10 Modoc 19:54.44
98 Ivan Urena 11 Hamilton City 19:55.39
99 Diego Montes 12 Sutter 19:55.71
100 Nathan Bristley 11 Providence Christian 20:01.08
101 Tom Hunter 12 Gridley 20:01.64
102 Jacob Needles 12 Pleasant Valley 20:02.98
103 Leo Leal 11 Hamilton City 20:04.00
104 Jamien Bergstrom 12 Central Valley 20:04.46
105 Carson Hunt 12 Durham 20:04.87
106 Bailey Rau 12 Chico 20:06.84
107 Joe Martin 10 Etna 20:09.65
108 Noe Zavala 11 Corning 20:11.62
109 Juan Aceves 9 Williams 20:14.62
110 Wesley Navarre 12 Mt Shasta 20:17.04
111 Tao Jian 12 Central Valley 20:17.59
112 Ian Borchard 12 Red Bluff 20:19.83
113 Joey Perez 9 Central Valley 20:20.21
114 Steven Finn 11 Las Plumas 20:21.67
115 Trey Bradford 11 Etna 20:22.13
116 Ulyses Contreas 11 Corning 20:27.56
117 Andrew Nakamoto 12 Paradise 20:28.25
118 Anthony Rodriguez 9 Williams 20:29.04
119 Tyler Vercruyssen 12 Durham 20:29.43
120 Michael Jones 12 Trinity 20:30.02
121 Lane Gruenwald 11 Hamilton City 20:32.83
122 Ray Pimley 12 Sutter 20:41.21
123 Quinten Gruenthal 12 Sutter 20:42.56
124 Trenton Ferrera 11 Sutter 20:45.76
125 Tommy Hake 12 Mt Shasta 20:48.57
126 Reed Eckert 9 Mt Shasta 20:50.36
127 Tanner Dodd 12 Durham 20:51.23
128 William Bryant 9 Anderson New Technol 20:55.75
129 Alex Moore 12 Las Plumas 21:00.00
130 Alonso Navarro 9 Williams 21:01.42
131 Jeremy Benjamin 11 Paradise 21:03.95
132 Luke Ackerman 10 Anderson New Technol 21:04.58
133 Keaton Wilson 9 Durham 21:06.83
134 Zach Johnston 11 Oroville 21:12.52
135 Daniel Caproni 12 Durham 21:16.66
136 Isaac Solorio 9 Modoc 21:18.07
137 Jeffrey Gouveia 9 Modoc 21:18.44
138 Ramiro Navarro 10 Williams 21:18.98
139 John Hart 9 Durham 21:19.43
140 Matthew Reese 12 Providence Christian 21:24.87
141 Skyler Caldwell 12 Paradise 21:29.61
142 Thane Forrester 10 Etna 21:30.35
143 Dj Passanisi 9 Hamilton City 21:31.30
144 Emilio Siaz 12 Anderson 21:32.76
145 Jonny Cervantes 12 Williams 21:33.69
146 Jack Underwood 11 Trinity 21:40.95
147 Keith Lewis 11 Pleasant Valley 21:47.13
148 Diego Albor 10 Williams 21:53.53
149 Ricardo Hernandez 11 Pleasant Valley 21:54.00
150 Michael Gregorio 12 Paradise 22:10.35
151 Joe Patterson 10 Durham 22:17.44
152 Seth Kittle 11 Pleasant Valley 22:17.86
153 Kevin Axelrod 12 Mt Shasta 22:29.55
154 Cuitlahuac Cruz 10 Williams 22:31.27
155 Austin Chaolee 10 Central Valley 22:43.24
156 Cory Walker 11 Corning 22:44.79
157 Dalton Reed 11 Lassen 22:58.02
158 Domenic Winfrey 12 Gridley 23:11.85
159 Eric Kraft 12 Colusa 23:13.38
160 Vivek Prasad 10 Weed 23:27.53
161 Brian Quigley 11 Weed 23:29.64
162 Austin Badour 11 Paradise 23:37.74
163 Jeremiah Brownlow 9 Modoc 23:44.03
164 Kong Vang 12 Oroville 23:48.89
165 Samuel Parmentier 12 Oroville 23:49.58
166 Keshav Kumar 10 Mt Shasta 24:04.17
167 Sam Caton 12 Yreka 24:17.45
168 David Mcelhiney 9 Mt Shasta 24:39.70
169 Spencer Stenmark 11 Weed 24:40.21
170 Todd Crandall 12 Paradise 29:36.00
Mens 2.2 Mile Run
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Cameron Keating 9 Enterprise 12:52.41
2 Jack Powell 9 Shasta 13:10.32
3 Micah Mueller 12 West Valley 13:16.62
4 Mitchell Mclaughlin 10 Chico 13:22.93
5 Chris Murray 9 Foothill (Palo Cedro) 13:34.32
6 Matthew Sutherland 9 Shasta 13:35.43
7 Calvin Freer 10 Pleasant Valley 13:36.36
8 Jared Lile 9 Lassen 13:37.52
9 Jason Kelly 10 Yreka 13:42.57
10 James Elliott 9 Yreka 13:43.19
11 Calvin Evans 10 Paradise 13:43.75
12 Oren Nardi 12 University Prep 13:44.77
13 Ethan Hamel 9 Chico 13:45.77
14 Cooper Roberts 9 Gridley 13:51.17
15 A Class 10 Shasta 13:52.69
16 Ryan Bade 10 Shasta 13:53.24
17 Cooper Park-Thomas 9 Shasta 13:55.46
18 Brycen Williams 9 Las Plumas 13:55.85
19 Jason Ellis 10 Pleasant Valley 13:58.25
20 Isaac Moldenhauer 10 Red Bluff 13:59.59
21 Tobias Hartman 11 Yreka 14:05.05
22 Rory Sprague 10 Chico 14:09.14
23 Casey Hill 9 Yreka 14:10.43
24 David Snider 9 Chico 14:14.68
25 Thomas Sutherland 11 Shasta 14:16.66
26 Jacob Hoe 9 Pleasant Valley 14:17.96
27 Josh Bronson 9 Pleasant Valley 14:18.38
28 Ryan Manji 9 Shasta 14:19.18
29 Elijah Valderama 9 Las Plumas 14:19.65
30 Ryan Mccullough 9 Wheatland 14:25.43
31 Austin Scarberry 9 Gridley 14:25.95
32 Rodrigo Flores 9 Las Plumas 14:26.40
33 Andrew Pierce 9 Yreka 14:28.88
34 Jacob Jones 10 Yreka 14:29.56
35 Owen Bankson 12 University Prep 14:30.06
36 Brian Wilson 9 Durham 14:31.60
37 Zachary Thompson 10 Shasta 14:31.98
38 Daniel Schneider 10 Pleasant Valley 14:34.48
39 Zach Erickson 9 Chico 14:36.72
40 Scott Kampfen 9 Pleasant Valley 14:38.04
41 Tim Roberts 10 West Valley 14:38.56
42 Matt Bustamante 9 Pleasant Valley 14:39.73
43 Noah Iliff 10 Paradise 14:40.85
44 Sam Alexander 9 Foothill (Palo Cedro) 14:41.90
45 Creo Dooley 9 Foothill (Palo Cedro) 14:42.75
46 Jesse Thompson 9 Foothill (Palo Cedro) 14:43.25
47 Nero Dotson 9 Red Bluff 14:44.06
48 Andrew Fierce 10 Corning 14:45.32
49 Tristen Palmer 9 Shasta 14:48.39
50 Joseph Brunetta 9 Red Bluff 14:48.86
51 Jacob Supanich 10 Pleasant Valley 14:49.26
52 Hector Guiterrez 9 Corning 14:56.20
53 Connor Armstrong 9 Foothill (Palo Cedro) 14:57.98
54 Colton Peters 10 Paradise 14:59.25
55 Eric Figueroa 10 Corning 15:01.73
56 Jacob Driscoll 10 Central Valley 15:02.47
57 Cole Stewart 9 Lassen 15:03.75
58 Jonathan Knecht 10 Foothill (Palo Cedro) 15:04.59
59 Duncan Ober 10 Chico 15:06.64
60 Lennart Ebert 11 Yreka 15:09.72
61 Nicholas Rice 10 Durham 15:10.33
62 Paul Pressman 9 Shasta 15:10.87
63 Mason Robbins 10 Lassen 15:11.33
64 Dominic Barbara 9 Chico 15:14.96
65 Chase Bennett 10 Paradise 15:20.13
66 Ian Bowen Shasta 15:21.98
67 David Welsh 9 Foothill (Palo Cedro) 15:22.96
68 Daniel Painter 9 Shasta 15:24.47
69 Henrique Espinoza 12 Corning 15:25.38
70 Logan Campostrini 10 Oroville 15:26.23
71 Miguel Venegas 9 Corning 15:27.71
72 Adam Barsness 9 University Prep 15:28.21
73 Tristen Mendenhall 10 Colusa 15:29.23
74 Marco Lopez 10 Gridley 15:29.65
75 Leo Choti 12 University Prep 15:30.32
76 Dominick Isom 9 Pleasant Valley 15:31.43
77 Kai Kiesling 10 Chico 15:32.88
78 Michael Guiffre 9 Durham 15:33.62
79 Alec Schantz 9 Colusa 15:34.18
80 Nikolos Graham 9 Durham 15:34.79
81 Daniel Gaskell 11 Corning 15:36.22
82 Eric Brown 11 Shasta 15:37.30
83 Blaine Harris 10 Foothill (Palo Cedro) 15:40.29
84 Rafael Gomez 10 Williams 15:41.94
85 Caleb Briggs 9 Shasta 15:42.42
86 Samuel Bakes 11 Yreka 15:43.93
87 Tyler Bruce 9 Las Plumas 15:45.47
88 Trevor Frye 9 Foothill (Palo Cedro) 15:49.71
89 Chance Collins 9 Shasta 15:55.08
90 Joseph Bezwichin 9 Central Valley 15:57.76
91 Cole Brantingham 10 Hamilton City 16:00.23
92 Johnny Ortega 9 Williams 16:05.66
93 Dylan Whaley 9 Pleasant Valley 16:06.18
94 Micah Duclos 10 Enterprise 16:06.78
95 Cory Kirk 10 Oroville 16:07.98
96 Timmy English 9 Colusa 16:10.00
97 Jacob Kleimann 9 Paradise 16:11.05
98 Jose Rosales 9 Las Plumas 16:11.52
99 Jeremy Hart-Bode 9 Las Plumas 16:12.11
100 Jordyn Hurley 9 Las Plumas 16:12.53
101 Bryant Bettencourt 9 Pleasant Valley 16:16.52
102 Kyle Sprague 9 Chico 16:17.87
103 Joey Martin 9 Sutter 16:20.82
104 Juan Melesio 9 Williams 16:22.89
105 Rodger Echeberry 11 Paradise 16:36.06
106 Adolfo Santos 10 Paradise 16:43.41
107 Nathan Lammers 11 Foothill (Palo Cedro) 16:44.20
108 Noe Garcia 11 Corning 16:45.88
109 Garrett Buck 10 Foothill (Palo Cedro) 16:46.60
110 Luciano Giambolvo 9 Chico 16:47.66
111 Cody Arvonen 9 Durham 16:49.92
112 Paul Sulpice 12 Anderson New Technol 16:50.95
113 Tony Rosales 9 Las Plumas 16:52.36
114 Josh Cooley 9 Las Plumas 16:55.39
115 Jeff Hewitt 10 Gridley 16:57.99
116 Diego Raigoza 10 Chico 16:58.53
117 Matthew Bradley 9 Durham 16:58.94
118 Ortiz Camacho Aure... 10 Chico 17:00.83
119 Kaden Breshears 9 Foothill (Palo Cedro) 17:06.49
120 Bryan Garibay 10 Colusa 17:11.46
121 Cesar Calderon 10 Williams 17:16.78
122 Michael Barbaccia 11 Sutter 17:19.41
123 Jesus Serrano 11 Corning 17:20.16
124 Greg Zunino 10 Sutter 17:20.79
125 Gurjot Minhas 10 Williams 17:22.98
126 Ulisses Alvarado 12 Hamilton City 17:23.71
127 Spencer Volpato 9 Pleasant Valley 17:24.84
128 Collin Brown 11 Central Valley 17:27.99
129 Kaya Garcia 10 Las Plumas 17:40.36
130 Geovani Ramirez 10 Corning 17:43.88
131 Jace Bennie 10 Shasta 17:46.25
132 Benjamin Watson 9 Lassen 17:46.80
133 Levi Meuser 12 Foothill (Palo Cedro) 17:47.98
134 Grant Martine 9 Pleasant Valley 17:55.10
135 Rocky Rodriquez 10 Red Bluff 17:56.91
136 Marco Cisneros 11 Hamilton City 17:59.80
137 Saul Garfia 12 Red Bluff 18:17.41
138 Isaac Gonzalez Corning 18:21.97
139 Zack Mcgee 11 Central Valley 18:49.38
140 Michael Wiles 9 Las Plumas 18:50.54
141 Jayme Porrazzo 10 Anderson New Technol 18:53.11
142 Douglas Roberts 9 Pleasant Valley 19:02.65
143 Alec Hoffman 9 Pleasant Valley 19:25.89
144 Noe Ramirez 10 Williams 19:34.15
145 Allan Guevara 9 Williams 19:43.85
146 Patrick Mcconnell 9 Lassen 19:48.64
147 Sean Dillon 11 Corning 19:50.81
148 Marco Lopez 12 Corning 20:23.72
149 Brock Wazny 11 Corning 20:57.50
150 Austin Cunningham 11 Corning 21:04.96
151 Spencer Genna 10 Paradise 22:26.86
Womens 3 Mile Varsity
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Natalie Ulloa 9 Enterprise 18:08.57
2 Jenna Storms 11 West Valley 18:56.93
3 Hannah Davis 11 Shasta 19:04.99
4 Jenna Hinkle 12 West Valley 19:12.42
5 Alexa Flagg 11 West Valley 19:53.12
6 Andrea Bader 9 Foothill (Palo Cedro) 20:06.00
7 Sydney Pruett 11 Enterprise 20:16.21
8 Belle Moran 10 Redding Christian 20:25.72
9 Shalyn Fullerton 11 Enterprise 20:29.03
10 Helen Mino Faukner 12 University Prep 20:34.41
11 Celeste Wilson 10 Chico 20:39.21
12 Abby Murch 11 Central Valley 20:40.56
13 Mollie Townzen 10 Colusa 20:42.63
14 Meri Krier 9 Yreka 20:45.22
15 Rayleen Matheson 11 West Valley 20:48.06
16 Corina Lange 11 Yreka 20:49.34
17 Francesca Vecere 12 Pleasant Valley 20:53.75
18 Madison Schell 12 Durham 21:11.20
19 Talia Swangler 10 Paradise 21:14.37
20 Brenna Hunrath 12 Lassen 21:16.47
21 Anna Lewis 10 Central Valley 21:17.04
22 Kristina Freitas 12 West Valley 21:20.66
23 Chantelle Borges 10 Enterprise 21:22.01
24 Delaney Faggard 12 West Valley 21:22.62
25 Alyssa Stauffer 12 University Prep 21:29.05
26 Miranda Avalos 9 Shasta 21:33.64
27 Meagan Burroughs 12 Chico 21:34.40
28 Georgie Quinn 10 Chico 21:35.01
29 Annie Jolliff 11 Chico 21:37.59
30 Brooke Bostrom 12 West Valley 21:40.97
31 Megan Hoffman 12 University Prep 21:55.74
32 Naomi Renfroe 9 Red Bluff 21:58.53
33 Kamryn Jackson 9 Yreka 22:04.15
34 Nicole Renfroe 10 Red Bluff 22:04.66
35 Arianna Brooks 10 Yreka 22:06.85
36 Brennah Payne 11 Gridley 22:07.84
37 Zoe Restine 11 Yreka 22:11.17
38 Zoe Humphrey 10 Enterprise 22:15.72
39 Ellie Coffee 9 Durham 22:18.64
40 Jessika Sihvonen 11 Lassen 22:20.89
41 Kasey Perkins 12 Chico 22:21.98
42 Madison Browning 12 Shasta 22:26.74
43 Macy Castaneda 12 Pleasant Valley 22:27.18
44 Alyson Lacko 11 Chico 22:27.95
45 Malene Kavanagh 11 Chico 22:32.69
46 Abby Manley 10 Mt Shasta 22:33.27
47 Lacey Jackson 9 Yreka 22:42.60
48 Laurel Durbin 9 Foothill (Palo Cedro) 22:43.72
49 Stephanie Gouveia 11 Modoc 22:47.73
50 Teagan Perry 12 West Valley 22:53.21
51 Cassie Day 11 Yreka 22:53.74
52 Madeleine Moyer 11 Mt Shasta 22:54.69
53 Molly Steindorf 11 Chico 22:55.48
54 A Class 11 Mt Shasta 22:56.26
55 Daria Drake 9 Shasta 22:58.36
56 Logan Babcock 10 University Prep 23:00.03
57 Kayla Exum 9 Red Bluff 23:11.36
58 Alexis Osborn 10 Shasta 23:15.60
59 Cassidy Burnett 12 Paradise 23:18.71
60 Katerina Knapp 9 Enterprise 23:24.16
61 Melia Mathews 10 University Prep 23:28.29
62 Sunny Snell 10 Shasta 23:29.18
63 Jessalyn Ayars 9 Chico 23:32.95
64 Kia Flack 10 Foothill (Palo Cedro) 23:33.67
65 Taylor Ford 11 Sutter 23:39.65
66 Mallory Ward 10 Yreka 23:45.48
67 Elizabeth Ziola 9 University Prep 23:52.24
68 Jordan Huff 11 Paradise 23:54.62
69 Megan Stauffer 9 University Prep 23:57.58
70 Tiffany Rodriguez 10 Corning 24:08.99
71 Claire Lester 11 Red Bluff 24:24.05
72 Madelyn Binning 11 Modoc 24:33.22
73 Kellie Fernandez 12 Las Plumas 24:35.31
74 Natasha Floerke 11 Trinity 24:38.20
75 Daniela Plaza 9 Williams 24:43.73
76 Yecenia Landa 9 Williams 24:45.74
77 Karly Chin 10 University Prep 24:54.10
78 Hanna Prater 10 Sutter 25:00.01
79 Myriah Yam 12 Las Plumas 25:00.97
80 Emma Boots 11 Oroville 25:17.29
81 Sydney Osterday 11 Shasta 25:18.54
82 Cyndi Graziano 11 Sutter 25:22.48
83 Ashlyn Widell 11 Wheatland 25:27.59
84 Adrienne Hinkston 12 Red Bluff 25:38.10
85 Andrea Salazar 9 Gridley 25:39.96
86 Cindy Cohen 10 Modoc 25:40.76
87 Natalie Davis 11 Durham 25:42.71
88 Jasmine Napenas 12 Wheatland 25:48.83
89 Marissa Chase 12 Red Bluff 25:51.66
90 Kiara Rickson 12 Paradise 25:57.76
91 Rylee Coder 11 Williams 25:58.31
92 Jesica Rodriquez 12 West Valley 26:00.69
93 Katie Woodward 12 Sutter 26:04.16
94 Idoya Irigoyen 11 Lassen 26:15.78
95 Jessica Stotlon 9 Durham 26:21.49
96 Alyssa Crabtree 12 Paradise 26:29.66
97 Ashley Hill 9 Modoc 26:42.49
98 Baylee Danz 12 Paradise 26:54.08
99 Sarah Stauffer 12 Enterprise 27:00.25
100 Jordan Taverner 10 Gridley 27:07.34
101 Ingrid Rodriguez 9 Williams 27:11.56
102 Sarah Trujillo 12 Sutter 27:16.06
103 Hannah Patrick 11 Sutter 27:16.72
104 Becky Travis 12 Etna 27:20.53
105 Laura Finn 12 Oroville 27:25.29
106 Bailey Enz 9 Modoc 27:26.77
107 Renee Finley 11 Etna 27:41.84
108 Monica Decasper 12 Corning 27:46.01
109 Alyssa Land 12 Central Valley 27:47.44
110 Krystal Rubio 11 Mt Shasta 27:49.01
111 Dayanne Fuentes 11 Gridley 27:50.23
112 Cristal Briceno 10 Corning 27:51.44
113 Hannah Scholzen 11 Red Bluff 27:52.95
114 Cassadee Mcnulty 9 Durham 27:55.61
115 Hannah Harter 12 Chico 27:57.82
116 Jamie Martin 12 Durham 28:01.34
117 Sarah Compton 11 Gridley 28:07.48
118 Madalyn Tarke 12 Sutter 28:29.60
119 Bianca Guerrero 12 Gridley 28:36.42
120 Emma Askea 12 Durham 28:42.14
121 Jasmine Quintana 10 Corning 29:09.97
122 Payton Leonard 11 Durham 29:24.34
123 Luz Rios 11 Williams 29:27.94
124 Sarah Gamble 9 Durham 29:44.42
125 Diana Alcala 10 Corning 29:45.92
126 Briana Ramirez 12 Corning 31:39.00
127 Colleen Coulter 10 Fall River 33:15.00
128 Sophia Ackerman-Mero 11 Mt Shasta 33:39.00
129 Lourdes Castro 12 Corning 37:40.00
Womens 2.2 Mile Run
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Amerisa Mirenda 10 Lassen 15:19.70
2 Rachel Sites 10 Chico 15:58.53
3 Nicole Dully 10 Pleasant Valley 16:04.13
4 Delaney Simchuk 9 Chico 16:18.07
5 Isabelle Williams 9 Shasta 16:20.70
6 Samantha Havens 10 Las Plumas 16:22.13
7 Lauren Moxon 10 Chico 16:23.10
8 Patzy Fuentes 9 Chico 16:29.91
9 Alysa Merrifield 9 Las Plumas 16:31.87
10 Lily Cannell 10 Chico 16:40.66
11 Adrianna Able 9 Colusa 16:44.36
12 Kassie Finley 10 Chico 16:46.65
13 Kaylee Langenhorst 9 Lassen 16:47.99
14 Isabelle Haeckel 9 Central Valley 16:56.41
15 Tesa Jepsen 11 Enterprise 17:04.80
16 Patti Dionicio 12 Enterprise 17:09.51
17 Ana Cruz 10 Enterprise 17:13.14
18 Alethia Quirmbach 9 Yreka 17:25.69
19 Taylor Gardner 11 Enterprise 17:28.11
20 Nadine Ahola 10 Colusa 17:30.64
21 Ariel Mota 9 Chico 17:37.40
22 Mariana Gonzales 9 Hamilton City 17:47.71
23 Cassidy Chipley 10 Anderson 17:48.18
24 Cynthia Gonzalez 10 Red Bluff 17:49.65
25 Jalen Parrott 9 Paradise 17:52.88
26 Keagan O'Ravez 9 Enterprise 17:55.10
27 Lilli Krier 10 Yreka 17:56.36
28 Zoe Bishop 10 Chico 18:00.80
29 Maia Young 10 Chico 18:06.63
30 Emma Platz 12 Chico 18:14.12
31 Devon Tietz 10 Chico 18:15.01
32 Crystal Espinosa 9 Red Bluff 18:18.92
33 Ariannah Todd 9 Enterprise 18:26.77
34 Kara Gorr 9 Paradise 18:29.48
35 Rebekah Leedy 9 Foothill (Palo Cedro) 18:51.38
36 Nicole Degenaro 9 Shasta 19:03.75
37 Josefina Palacio 12 Chico 19:08.84
38 Karma Eastman 10 Paradise 19:10.16
39 Sonia Hitchcock 10 Chico 19:12.55
40 Sydney Cutright 9 Shasta 19:15.20
41 Lisbeth Santos 11 Hamilton City 19:16.53
42 Beth Macfarlen 10 Red Bluff 19:16.93
43 Savannah Englestead 11 Paradise 19:17.89
44 Ryann Woods 9 Pleasant Valley 19:20.55
45 Korbett Jones 9 Foothill (Palo Cedro) 19:21.37
46 Kayla Bickford 9 Enterprise 19:23.60
47 Brook Gallagher 10 Colusa 19:25.53
48 Shyanna Shearer 10 Shasta 19:25.98
49 Jazmine Munguia 9 Chico 19:29.79
50 Emily Grissom 9 Red Bluff 19:35.63
51 Sierra Hall 9 Pleasant Valley 19:37.48
52 Bethany Holbrooks 10 Anderson 19:38.95
53 Alleyna Milligan 9 Shasta 19:41.14
54 Kelly Patten 10 Sutter 19:44.10
55 Angelica Rodriguez 9 West Valley 19:53.28
56 Rachael Wilson 10 Williams 20:04.96
57 Yessica Pinto 12 Chico 20:08.11
58 Miky Davis 11 Enterprise 20:09.82
59 Mikayla Edwards 10 Chico 20:10.31
60 Autumn Scholzen 9 Red Bluff 20:10.77
61 Anny Vangscivanh 11 Shasta 20:11.19
62 Gabbi Riehm 10 Yreka 20:14.09
63 Yulissa Alcala 9 Williams 20:34.66
64 Ashley Schnetzer 9 Foothill (Palo Cedro) 20:38.38
65 Rachel Gardenhire 10 Sutter 20:49.12
66 Clarice Dalton 11 Hamilton City 20:56.56
67 Indiana Watson 12 Foothill (Palo Cedro) 21:05.65
68 Kalya Ortiz 11 Hamilton City 21:08.13
69 Kelley Lusk 11 Foothill (Palo Cedro) 21:11.10
70 Chantal Ortiz 9 Hamilton City 21:30.89
71 Hailey Pritchard 11 Red Bluff 21:40.24
72 Berenice Chavez 9 Red Bluff 21:45.80
73 Sonia Damian 10 Chico 21:49.13
74 Tionna Gaither 10 Foothill (Palo Cedro) 22:33.66
75 Alisha Dahlen 12 Foothill (Palo Cedro) 23:04.82
76 Jacklyn Jones 9 Red Bluff 23:08.07
77 Claudia Ortega 11 Williams 23:31.71
78 Tessa Burch 10 Red Bluff 23:33.71
79 Grecia Flores 11 Williams 24:48.06
80 Gennesis Ospina 10 Chico 24:55.01
81 Gabriela Orozco 11 Williams 26:36.37
82 Maria Ornelas 11 Williams 30:12.00
Like·Comment·Share·E-mail·56982 views
History for California CIF NS XC Finals - Northern Section
Show 6 more
|